Real Madrid fyller 113 år!

I dag fyller klubben 113 år. La Décima og Klubb-VM var noen av høydepunktene i klubbens 113. år.

Den 6. mars 1902 ble Madrid Club de Fútbol offisielt stiftet. I dag er Real Madrid en av de største klubbene i verden, takket være mange år med suksess både på og utenfor banen. I 2014 vant Real Madrid også tittelen som "verdens beste fotballklubb", da de vant FIFA Club World Cup. Med fire trofeer har Real Madrids 113. år som klubb vært et av de beste årene i klubbens historie. Los Blancos stakk av med seieren i Champions League, Copa del Rey, Europeisk Super Cup og Klubb-VM.

Fjorårets seier i Champions League er kjent som "La Décima" av Real Madrid-fans verden over. Et trofé man ventet veldig lenge på. Det var klubbens 10. seier i Champions League. Klubben har hatt et sterkt forhold til turneringen historisk sett, og har vunnet den fler ganger enn noe annet lag.

Når klubben går inn i sitt 113. år står den med følgende troféer: 10 Europacup/Champions League-titler, 32 La Liga-titler, 19 Copa del Rey-trofeer, 9 Supercopas de España, 18 regionale mesterskaps-titler, 1 Liga Cup, 2 "Pequeñas Copas del Mundo", 18 Regional Championships, 5 Mancomunado trofeer og 1 FIFA Club World Cup. Klubben fikk også tittelen "FIFA Club of the Century" i år 2000.


Nyt disse fantastiske og rørende øyeblikkene fra Real Madrids 113 år!

Real Madrid har gått gjennom store forandringer fotballmessig, og som klubb, men trofeene har aldri sluttet å renne inn. Visse tradisjoner har aldri blitt borte.

Hva er ditt beste Real Madrid-minne?

Klikk her for å ta del i diskusjonen i vår eksklusive gruppe på Facebook! Del din foretrukne Real Madrid-ellever gjennom tidene! (Kun for medlemmer)

Pmn6