Extra large benzmarc
POSØRER: Benzema og Marcelo i naturlig habiat poserende med lagets nye bortedrakter.

Nye bortedrakter lansert

Real Madrid lanserte i går sine nye Bernabéu-inspirerte bortedrakter.

Klubbens bortedrakt for 2019/2020 sesongen ble offentliggjort i går. Drakten kommer kommer i en dyp mørkeblå farge med helsvarte striper over skuldrene med gyllen farge på sponsor, draktmerke, draktnummer og klubblogo . Om man ser nærmere etter på drakten kan man se ett bølgemønster i den dype blåfargen, dette representerer lyden og atmosfæren tilskuerne på Santiago Bernabéu skaper. Draktens slagord er ''Lag lyd'' , draktkonseptet skal sammenflette fansen, laget og klubbens rike historie. 

Les også: Nye hjemmedrakter lansert

 Drakten kan minne om bortedrakten fra 2007/2008-sesongen, hvor samme fargekombinasjoner ble benyttet. Hovedforskjellen ligger i at sponsor er gyllen og ikke hvitfarget, samtidig som 2007/2008-drakten hadde gylne striper over skuldrene. Man kan også se likhetstrekk fra 2011/2012-sesongens bortedrakt. 

Blir du å kjøpe årets bortedrakt? 

Pmn6