Extra large  2rm0115 horthumb
LIDENSKAP: Det er ingen tvil om lidenskapen Marcelo har for klubben i sitt hjerte.

Marcelo fyller 32 år!

Brasilianeren har hele 505 kamper for klubben og hele 14 sesonger bak seg som Real Madrid spiller.

I dag fyller Marcelo 32 år, han er en av klubbens beste venstrebacker gjennom tidene og har sikret seg en plass i historiebøkene. I sine 14 sesonger med de hvite har brasilianeren hele 505 kamper, et tall som gjør han til spilleren med nest flest kamper av utenlandske spillere. Roberto Carlos med sine 527 kamper har flest, men Marcelo kan fort ta igjen sin landsmann om han blir i klubben ut karrieren eller noen sesonger til. 

Den offensive backen ble født 12.mai 1988 i Rio de Janeiro og debuterte for Real Madrid 7.januar 2007 mot Deportivo på Riazor. Klubbens nåværende visekaptein kan skryte av en rekke titler og en trofeskap som svært få kan matche. Marcelo har vært med på å sikre fire Champions League-titler og klubb VM-trofeer, tre UEFA super cuper, fire LaLiga-titler, to Copas del Rey og fire spanske super cuper. 

Hva er ditt beste minne om Marcelo?

Pmn6